• czech language
  • english language

16.-19. května

Svět knihy Praha 2013
19. mezinárodní knižní veletrh a literární festival

Pro vystavovatelePro návštěvníky home

logo kampaně Rosteme s knihou

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

MOJE VOLBA - TIŠTENÁ NEBO ELEKTRONICKÁ KNIHA?

v rámci tématu veletrhu Svět knihy Praha 2013 Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem

soutěž je projektem kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou

Byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.

Autoři těchto prací se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě. Jména autorů najdete na webu kampaně Rosteme s knihou.

Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 17. května 2013 na 19. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2013 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, přijde také známá spisovatelka a blogerka Iva Pekárková.

Jaké byly podmínky soutěže najdete zde.

Moje volba - tištěná nebo elektronická kniha? - 10.04.2013

Vůně knihy a její kouzlo je lákavější než vybité baterky nebo ztracená nabíječka a “mlčící” elektronická kniha… Doma i na cestách – u mě prostě vede kniha…

Tištěná nebo elektronická? To je otázka. Je to věc vkusu. Já mám raději tištěné knihy. Mám ráda, když dostanu knihu a mohu si k ní přičichnout a cítit tu krásnou vůni. Je to nádherná vůně a nikdy se jí nenabažím.

Je to pro mě, ale i jiné lidi lepší volba v tom, že tištěná kniha nekazí oči jako ta elektronická. Do počítače či elektroniky koukáme denně, a právě proto miluji, když se můžu odtrhnout od elektroniky a běžného života, a nechat se vtáhnout do děje knihy. U elektroniky si to tolik neužiji a nevychutnám. Ale jak říkám, je to věc názoru. Mám ráda, když si vezmu knihu a zachumlám se pod peřinu a jen tak se nechám unášet na vlnách fantazie. Nejlépe se odreaguju u fantazy knížek o nadpřirozených bytostech.

U mě prostě vede kniha.

Elektronika je pořád kolem nás, ale kniha už není takovou součástí lidských životů jako kdysi. A to je škoda. Tištěná kniha mě dokáže tak upoutat, až si chvílemi myslím, že jsem v knize a zažívám všechny radosti i strasti s postavami, o kterých čtu. Svět kouzel a nadpřirozených bytostí byl dobře vymyšlen. Elektronická kniha mi tohle nikdy neumožní.

Nevýhoda je i v tom, když jedeme někam na výlet, zabalím si knihu do batohu a víc se o to nestarám, ale u elektronické knihy to tak nejde. Když si zapomeneme nabíječku nebo baterky, nemůžeme si číst. Tohle se mi u knihy nestalo, a ani nikdy nestane…