• czech language
  • english language

16.-19. května

Svět knihy Praha 2013
19. mezinárodní knižní veletrh a literární festival

Pro vystavovatelePro návštěvníky home

logo kampaně Rosteme s knihou

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

MOJE VOLBA - TIŠTENÁ NEBO ELEKTRONICKÁ KNIHA?

v rámci tématu veletrhu Svět knihy Praha 2013 Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem

soutěž je projektem kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou

Byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.

Autoři těchto prací se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě. Jména autorů najdete na webu kampaně Rosteme s knihou.

Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 17. května 2013 na 19. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2013 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, přijde také známá spisovatelka a blogerka Iva Pekárková.

Jaké byly podmínky soutěže najdete zde.

Moje volba - tištěná nebo elektronická kniha?

Ať žije tištěná kniha - Kateřina Vávrová, 2. kategorie, 10.04.2013,

V článku se budu zaobírat tím, co pro mě tištěná kniha je, jak na ní nahlížím. A proč mi vlastně ty elektronické tzv. nevoní.


Tištěná nebo elektronická kniha? - Veronika Juppová, 2. kategorie, 10.04.2013,

Já čtu velmi ráda. Čtu obvykle knihy, které jsou dlouhé a tlusté a mají v sobě nějaké napětí. Jsou to nejčastěji knihy dobrodružné, scifi, fantasy, anebo horory. Čas od času si také ráda přečtu komiksy, které jsou krátké a srandovní. Nejvíc mě ale baví ty knížky, které jsou později zfilmované a nebo zfilmované už byly. Protože v knize je toho vždy víc – dopodrobna napsané než potom v samotném filmu.


Tištěná, nebo elektronická kniha? - Eliška Peslová, 2. kategorie, 10.04.2013,

Můj příspěvek bude pojednávat o výhodách a nevýhodách klasických knih či těch elektronických. Můj osobní pohled na četbu, co mi četba dává a co je pro mě na ní krásné. Jaké by to pro mě bylo, žít bez čtení. A v nespolední řadě, jak je pro mě čtení přínosné.


Tištěná nebo elektronická kniha - Aneta Balíčková, 2. kategorie, 10.04.2013,

Kam se vlastně poděli ti lidé s knihami na zastávkách? Kde jsou. Už nepotkávám ty lidi, kteří sedí a obracejí listy knih.


Kniha versus e-kniha - Martina Procházková, 3. kategorie, 10.04.2013,

Jste zvědaví? Chcete vědět, co si čtu pod peřinou, co ve vlaku, co ve škole pod lavicí? A z čeho si čtu?? Jste zvědaví, jestli mám doma čtečku, nebo jestli chodím půjčovat do městské knihovny? Chcete znát, co říkávala o knihách moje prabába? A jestli nějaký přístroj vůbec může nahradit knihu? Tak prosím – čtěte dál a ukojte svoji zvědavost...


Tištěná, nebo elektronická kniha? - Kateřina Šebková, 2. kategorie, 10.04.2013,

Je to to samé, jako kdyby byla položena otázka : ,,Minulost, či budoucnost?“ Oboje má svůj vlastní význam, stejně jako verze knih. Co se tištěné týče, každý ví, co si pod tím slovem má představit.


Kontakt s tištěnou knihou bych postrádala - Laura Dudková, 3. kategorie, 10.04.2013,

Mezi dlouho diskutované téma, které se těší veliké oblibě u široké veřejnosti, je zavádění elektronických čteček a jejich přednosti oproti knize. V následujícím textu se pokusím zcela subjektivně zhodnotit, jak celou problematiku, vnímám já!


Místo nebo čas? - Aneta Volrábová, 3. kategorie, 10.04.2013,

O tom, čím knihy byly, jsou a budou. Co pro nás znamenají, co nám nabízejí a proč ztrácejí strany i když jim je nikdo netrhá. O nás a o skutečnosti, že knihám přestáváme rozumět a naslouchat.


Proc jeste tistenou knihu? - Julie Kestrankova Cancellaro, 1. kategorie, 10.04.2013,

Libi se mi tistena kniha, protoze mam rada klasicke veci.


Kniha a čtečka knih - Stanislav Kafara, 1. kategorie, 10.04.2013,

Přišel jsem na mnoho výhod a nevýhod. Do čteček knih si můžu stahovat z internetu několik stovek knih. Kdyby se mi splnil sen, tak bych si do ní stáhnul své nejoblíbenější knížky. Které?


1 | 2 | 3 | ... | 13 | další >