• czech language
  • english language

16.-19. května

Svět knihy Praha 2013
19. mezinárodní knižní veletrh a literární festival

Pro vystavovatelePro návštěvníky home

logo kampaně Rosteme s knihou

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

MOJE VOLBA - TIŠTENÁ NEBO ELEKTRONICKÁ KNIHA?

v rámci tématu veletrhu Svět knihy Praha 2013 Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem

soutěž je projektem kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou

Byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.

Autoři těchto prací se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě. Jména autorů najdete na webu kampaně Rosteme s knihou.

Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 17. května 2013 na 19. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2013 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, přijde také známá spisovatelka a blogerka Iva Pekárková.

Jaké byly podmínky soutěže najdete zde.

Moje volba – tištěná nebo elektronická kniha? - 10.04.2013

Knížky jsou součástí života každého z nás. Mám ráda knížky. Dokážou mě rozveselit, když mi není do smíchu, ale chtěla bych si vyzkoušet i elektronickou čtečku. Byla by to pro mě nová zkušenost, která by se mi mohla hodit do života.

Mám ráda tištěné knihy, protože nic nenahradí ten pocit, když si můžete jen tak listovat svou oblíbenou knihou. Moje nejmilejší kniha se jmenuje Teta to plete. Tuto knížku napsala Ivona Březinová. Už ji mám dlouho a pořád se k ní ráda vracím. Moje sestra je úplný blázen do knih. Dřív se mnou chodila do knihovny, kdykoliv měla aspoň chvíli volného času. Maminka mi nikdy před spaním nečetla, aspoň si to nepamatuji, ale sestra si se mnou četla každý večer. Když jsem začala chodit do první třídy, tak nechávala číst mě a občas mi pomáhala s těžkými slovy. Jsem ráda, že si sestra našla čas na to, aby si se mnou mohla číst. Často jsme ponocovali dlouho do noci a ona mi četla strašidelné povídky, které našla na internetu. Některými příběhy mě opravdu děsila, protože měnila intonaci hlasu jako profesionál a někdy četla i šepotem. Připadalo mi to jako skutečné. Jakoby se děj odehrával u mě v pokojíku. Jednou mi předčítala z její oblíbené knihy - Gildy pátračky. Myslím si, že se ten díl jmenoval Duchova sonáta. Paní, která napsala tuto knihu, se jmenuje Jennifer Allison, která celkem napsala čtyři díly. Sestra říká, že tahle spisovatelka zatím napsala nejlepší detektivky pro mladé dívky a půjčila mi první díl. Opravdu je to zajímavá kniha. Jsem s její četbou spokojena a jen velmi těžko se dá od ní odtrhnout.

Nedávno jsem slyšela také o čtečce. Moc bych si přála mít vlastní čtečku. Chtěla bych v ní mít všechny díly knížek Monster High, Harryho Pottera, pohádky od bratrů Grimmových, Andersenovy pohádky a další knížky. Bylo by to praktické, mohla bych mít své hrdiny kdykoliv po ruce, aniž bych s sebou musela všude vláčet spoustu knih. Asi si o ni napíšu „Ježíškovi“. Myslím si, že by se čtečka mohla hodit i do budoucnosti. Mohla bych si do ní například stáhnout některé dokumenty, ze kterých bych se třeba učila na maturitní zkoušky. Ale to asi moc předbíhám. Každopádně knihy zůstanou mým koníčkem, ať už čtečku dostanu nebo ne.