• czech language
  • english language

16.-19. května

Svět knihy Praha 2013
19. mezinárodní knižní veletrh a literární festival

Pro vystavovatelePro návštěvníky home

logo kampaně Rosteme s knihou

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

MOJE VOLBA - TIŠTENÁ NEBO ELEKTRONICKÁ KNIHA?

v rámci tématu veletrhu Svět knihy Praha 2013 Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem

soutěž je projektem kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou

Byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.

Autoři těchto prací se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě. Jména autorů najdete na webu kampaně Rosteme s knihou.

Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 17. května 2013 na 19. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2013 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, přijde také známá spisovatelka a blogerka Iva Pekárková.

Jaké byly podmínky soutěže najdete zde.

Proc jeste tistenou knihu? - 10.04.2013

Libi se mi tistena kniha, protoze mam rada klasicke veci.

Velice rada otacim stranky knih a slysim jejich malebny a libezny zvuk. Prednosti tistene knihy je, ze si mohu delat poznamky do textu a vsuvky do knihy. Dalsi dulezitou veci je i obal knihy, ktery me inspiruje k precteni knihy. Ctou starsi i mladsi generace lidi. Stari lide nemaji zkusenosti s moderni technikou a kdyz jim technika vypovi sluzbu, musi prestat cist.

Nevyhodou elektronicke knihy je cena, muze se snadneji rozbit, nekomu muze i vadit kontrast svetla na obrazovce, zatím prilis nevyhovuji pro zobrazeni odbornych textu, napr. grafu, obrázku, tabulek. Elektronickou knihou usetrime mista na regalech, setrime nase lesy ale nesetrime nase zdravi.

Je sice pravda, ze elektronicka kniha je pohodlna, nemusim nosit mnoho knih najednou ale ja ctu moc rada tistene knihy a nechci menit svuj zpusob cteni.