• czech language
  • english language

16.-19. května

Svět knihy Praha 2013
19. mezinárodní knižní veletrh a literární festival

Pro vystavovatelePro návštěvníky home

logo kampaně Rosteme s knihou

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

MOJE VOLBA - TIŠTENÁ NEBO ELEKTRONICKÁ KNIHA?

v rámci tématu veletrhu Svět knihy Praha 2013 Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem

soutěž je projektem kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou

Byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.

Autoři těchto prací se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě. Jména autorů najdete na webu kampaně Rosteme s knihou.

Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 17. května 2013 na 19. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2013 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, přijde také známá spisovatelka a blogerka Iva Pekárková.

Jaké byly podmínky soutěže najdete zde.

Tištěná nebo elektronická kniha? - 10.04.2013

Rád čtu zábavné a dobrodružné knížky. Například deník Malého Poseroutky. Je o malém klukovi, co prožívá různé příhody z města společně s kamarádem Rowleyem. Jednou třeba přespali v lese kvůli tomu, aby byli mezi prvními při otevření prodejny s videohrami, kde se chtěli zúčastnit soutěže.

Oblíbenou knihou je i Velkej frajer Nate. Ta je o třech klukách, kteří chodí do stejné školy a jsou nejlepšími kamarády. Jednou si Nate koupil sušenku s psaníčkem, kde bylo napsáno, že dnes všechny překoná. Celý den tak čekal, kdy někoho překoná. Po poslední hodině, když už všichni ze školy odešli, zavolala si ho paní ředitelka a zapsala mu osm poznámek za vyrušování, které posbíral za jediný den. Tím tak všechny překonal.

Mám také rád knihu Hobit, která je o čarodějovi a třinácti skřítkách, kteří se snaží zničit draka Šmaka. Ten zničil království skřítků a tak se chtěl jejich král pomstít. Na jejich cestě je čeká hodně překážet a bojů, které vždy vyhrají díky síle a taktice.

Také si někdy přečtu encyklopedie, když potřebuji napsat nějaký referát. Nejradši mám encyklopedie o zvířatech nebo o vesmíru a vzniku planety.

Kdybych si měl vybrat mezi elektronickou čtečkou a knihou tak si myslím, že je lepší elektronická čtečka, protože do čtečky se vejde několik knih. Člověk si proto na dovolenou nemusí brát velkou a těžkou tašku s knihami. Určitě bych ji někdy rád vyzkoušel.

Když si kupuji knihu, tak se snažím shlédnout nejprve filmové ztvárnění, abych věděl, jestli mě příběh zaujme.