• czech language
  • english language

16.-19. května

Svět knihy Praha 2013
19. mezinárodní knižní veletrh a literární festival

Pro vystavovatelePro návštěvníky home

logo kampaně Rosteme s knihou

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

MOJE VOLBA - TIŠTENÁ NEBO ELEKTRONICKÁ KNIHA?

v rámci tématu veletrhu Svět knihy Praha 2013 Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem

soutěž je projektem kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou

Byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.

Autoři těchto prací se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě. Jména autorů najdete na webu kampaně Rosteme s knihou.

Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 17. května 2013 na 19. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2013 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, přijde také známá spisovatelka a blogerka Iva Pekárková.

Jaké byly podmínky soutěže najdete zde.

Moje volba - tištěná nebo elektronická kniha?

Čtěte, čtěte, čtěte! - Alex Žďánských, 3. kategorie, 26.03.2013,

Ráno jako každé jiné, sedím ve vlaku a jedu do školy. Všude je plno známých a vlak je zcela přeplněn. Stojím, a díky tomu mám poměrně dobrý výhled na všechny cestující. Rozhlížím se. Skoro všechny tady znám. Někteří poslouchají písničky, druzí se snaží doučit to, co se večer naučit nestihli, někdo spí a někdo si povídá s kamarády. Můj zrak se upře na slečnu, jež sedí skoro až na druhé straně vagonu, než se nacházím já. A co mě na ní zaujalo? V ruce držela knihu.


Čtečka usnadňuje čtenáři život - a tečka! - Dominika Pirklová, 3. kategorie, 20.03.2013,

Krátká úvaha nad tím, zdali upřednostňuji moderní čtecí zařízení či klasické knihy z kůže a papíru.


Bude moje generace víc číst, když bude mít čtečku knih? - Barbora Doležalová, 3. kategorie, 19.03.2013,

Zamyšlení nad tím , zda bude mladá generace více číst, když si bude moci zvolit, z čeho bude knihy číst. Autorka textu čtečky nezavrhuje, přesto dává raději přednost klasické knize,která v ní vyvolává více vjemů najednou.


Bude moje generace víc číst, když bude mít čtečku knih? - Radek Kottnauer, 3. kategorie, 19.03.2013,

Zamyšlení nad tím , zda bude mladá generace více číst, když si bude moci zvolit, z čeho bude knihy číst. Autor textu jednoznačně preferuje podobu klasické knihy.


Elektronické knihy versus tištěné knihy - Ladislav Burgr, 2. kategorie, 18.03.2013,

S elektronickými knihami jsem se osobně ještě nesetkal, zato s tištěnými knihami jsem takřka vyrůstal. Na jednu stranu uznávám, že je potřeba jít s dobou. Raději však preferuji běžné tištěné knihy.


Moje volba - Bára Vencálková, 3. kategorie, 18.03.2013,

Když jsem si název tématu přečetla poprvé, nebyla jsem si jistá, jak odpovědět. Po krátkém zamyšlení jsem ale měla jasno, jakou formu četby preferuji – uvědomila jsem si, že tištěné knihy čtu mnohem víc než ty elektronické.


Kniha je můj přítel - Eva Bartáková, 3. kategorie, 18.03.2013,

Myslíte si, že kniha je prostě kniha a je jedno, jestli je papírová, elektronická nebo třeba vyškrábaná na školní lavici? Já tedy ne! Pro mě je kniha něco víc, než jenom text. Kniha má totiž svoji duši.


Kdo z nás by se nechtěl přiučit? - Veronika Kučerová, 3. kategorie, 14.03.2013,

Úvodem mého zamyšlení nad vlivem a důležitostí knih v našem životě bych napsala,že pro přirozenou potřebu si číst,je důležité si zamilovat knihy již od dětství.


< předchozí | 1 | ... | 11 | 12 | 13