Moje volba - tištěná nebo elektronická kniha?

Tajemství vázáné knihy - Jana Smetanová, 3. kategorie, 29.03.2013,

V poslední době čtečky knih nahrazují klasické vázané knihy. Technický pokrok nezastavíme. Mým osobním názorem je, že žádná čtečka nemůže být lepší než tištěná kniha.

Jít s dobou-nebo si přečíst knihu ,,po staru?‘‘ - Matěj Pollak, 2. kategorie, 29.03.2013,

Nikdy jsem žádné zamyšlení nepsal, ale toto téma mě doslova pohltilo.

Gutenberg vs. e-knihy. Kdo vyhraje? Na koho sázíte? - Elena Nožičková, 3. kategorie, 29.03.2013,

" Asi nejcennějším "poničením" knihy jsou rozpitá slova od slz, které předchozí čtenáři ronili při čtení smutných či romantických scén." Nalezneme je i v elektronických knihách? Vzdáme se možnosti dotknout se příběhu nebo je pro nás důležitější úspora místa v bytě či v tašce?

Tištěná vs. elektronická kniha - Adéla Rališová, 3. kategorie, 28.03.2013,

Před tím, než se s Vámi pustím do imaginární rozepře ohledně zápasu mezi těmito druhy knih, musím upozornit na to, že povětšinou nečtu knihy v e-čtečce, ale na počítači, neboť nevynikám až takovou zásobou elektronických zařízení.

Moje volba – Knihy, poperte se - Barbora Kučerová, 3. kategorie, 28.03.2013,

Jaký je můj názor na e-čtečky, e-knihy a jiné e-věci? Mazlím se radši s knihou z „masa a kostí“ nebo s chladnou obrazovkou? V následujícím příspěvku vypíši své pocity z toho, jak společnost leniví a, co hůř, hloupne. Člověk o tom občas slyší nebo čte a možná se nad tím zamyslí, ale přiznat si to? To je horší. Tištěné a elektronické knihy, máte volný ring... Do boje!

Souboj tištěné a elektronické knihy - Ludmila Bartošová, 3. kategorie, 28.03.2013,

Buď budu znít jako otřepané klišé, nebo si na mě někdo ukáže prstem jako na bílou vránu. Osobně se přikláním spíše k první možnosti. Proč? Já totiž preferuji knihy tištěné. Z jakého důvodu? Jsou mi bližší, můžu je držet stejně tak, jako drží dítě milovanou hračku. Jsou mi milejší než text, který ode mě a od mých emocí odděluje obrazovka.

Vyznání (ne)lásky e-knihám - Marcela Kadlecová, 3. kategorie, 28.03.2013,

Všechny čtečky voní stejně. Souhlasíte se mnou?

Tištěná nebo elektronická? – Toť problém hodný Hamleta - Martin Šandera, 2. kategorie, 27.03.2013,

V příspěvku do blogu se zamýšlím nad svou volbou, zda volit tištěnou nebo elektronickou formu knihy.

Co si čtu pod peřinou... - Karolína Čániová, 2. kategorie, 27.03.2013,

Je večer, půl desáté. V ústech cítím peprmintovou příchuť pasty a nohy mám ztuhlé zimou. Převaluji se z jedné strany na druhou, rukami mačkám okraj peřiny a oči držím pevně sevřené. Nevydržím to. Musím vědět, jak to pokračuje. Pustím peřinu, natáhnu levou ruku nad hlavu a hledám malý čudlík. Mám ho! Zmáčku ho, a mé oči pohltí jasné žluté světlo. "Sakra!" Řeknu pro sebe a promnu si oči. Druhou rukou chytnu knihu, kterou jsem měla až do teď položenou vedle postele. Když obracím zažloutlé stránky půjčené knihy, cítím úlevu. Má závislost na knihách je uspokojena po přečtení prvních pár řádků. Slyším kroky. "Mamka!" Pomyslím si. Rychle zhasnu lampičku, tentokrát se mi podaří nahmatat čudlík poměrně rychle. Rázně zaklapnu knihu a přiskřípnu si malíček. "Jáu!" Syknu. Otevřou se dveře a já zavřu oči. Za chvíli slyším zaklapnutí kliky. Uf. Co skrývám pod svojí peřinou?

Pomozte sociálním neandrtálcům, čtěte knihy - Eliška Klimentová, 3. kategorie, 26.03.2013,

Krátká úvaha o tom, co všechno může dokázat jedna, zdánlivě neživá, kniha.

< předchozí | 1 | ... | 10 | 11 | 12 | 13 | další >