LITERÁRNÍ SOUTĚŽ
MOJE VOLBA - TIŠTENÁ NEBO ELEKTRONICKÁ KNIHA?
v rámci tématu veletrhu Svět knihy Praha 2013 Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem
soutěž je projektem kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou
Byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.
Autoři těchto prací se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě. Jména autorů najdete na webu kampaně Rosteme s knihou.
Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 17. května 2013 na 19. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2013 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, přijde také známá spisovatelka a blogerka Iva Pekárková.
Jaké byly podmínky soutěže najdete zde.
Čtu velmi ráda knihy, především románky pro dívky. Čtení knih mě baví. Se čtečkou pro čtením e-book jsem se nikdy nesetkala.
Kdybych si ale měla vybrat, zvolila bych stejně raději knihu. Spousty lidí si nedovede život bez knihy představit. Někteří ale nečtou vůbec, což je moc špatně. Jiní je zase mají tak rádi, že si je berou třeba i do autobusu, nebo vlaku. Knihy nám přinášejí radost, dobrou náladu a dovídáme se i věci, které jsme nevěděli. Veselé knihy nás mohou pobavit, jiné zase rozplakat, nebo postrašit. To jistě dokážou i čtečky.
Myslím si, že knihy jsou důležité, protože nám jde potom lépe pravopis, mění se naše vnímání a doplňujeme si slovní zásobu a fantazii. Kvůli tomuto všemu by měli všichni lidé číst. Dnes si žáci přečtou maximálně článek v čítance.
Myslím si, že knihy tištěné mají větší cenu než e-booky s čtečkami. Některé staré knihy mají cenu i několik milionů. Ale čtečka je pouze přístroj, kterým přečteme e-book.
U čteček je samozřejmě spousta výhod než u knih. Můžeme si do ní stáhnout spousty knih, třeba i noviny. Ušetří nám spoustu času. Nemusíme shánět knihy a chodit do knihoven, nemusíme knihy kupovat za spoustu peněz. Můžeme si ji stáhnout zadarmo a každou stránku otočíme pouhým kliknutím.
Ale má i své nevýhody. Spadne třeba na zem a může se rozbít, což u papírových knihy nehrozí. Hlavně, když se vybije baterie, nemůžeme čtečku používat. Když žáky nebaví číst knihy, třeba by i díky čtečkám začali více číst. Nejsem si ale jistá, jestli by se to stalo, protože spousty lidí čtečku ani nezná. Mělo by se o čtečkách více mluvit.