• czech language
  • english language

16.-19. května

Svět knihy Praha 2013
19. mezinárodní knižní veletrh a literární festival

Pro vystavovatelePro návštěvníky home

100 let Lesního divadla v Krči

Zajac Marek (ed.), Kroupová Kateřina (text. část)

Výroční kniha nakladatelství Gemini Publishing Prague "100 let lesního divadla Krči" je převážně obrazovou publikací. Mapuje nejen samotný vznik, ale i další historii jednoho z fenoménů českého divadla v přírodě - Lesního divadla v Krči, které bylo založeno v roce 1913, stejně jako obdobně významné a širší veřejnosti poněkud známější divadlo v Divoké Šárce. V knize ke stému výročí divadla krčského najdete kromě bohatého obrazového materiálu i nástin dobového kontextu a velmi zajímavé autentické vzpomínky tehdejšího diváka a dnešního pamětníka JUDr. Papírníka. Lesní divadlo v Krči jako Sokolem zbudovaná přírodní scéna pro pět a půl tisíce diváků spojovala nemálo slavných jmen, účinkovali zde umělci z Brna, Plzně, z Švandova divadla, divadla Vinohradského i Národního, např. Jaroslav Kvapil, Karel Hugo Hilar, Emil Burian či Jiří Steimar, a uváděli se zde hry velkých autorů jako např. William Shakespeare, Vilém Blodek, Bedřch Smetana či Antonín Dvořák. Kniha 100 let Lesního divadla Krči Vás zavede do časů jeho největší slávy a pestrého společensko-kulturního dění.

ISBN:
Vazba: vázaná
Formát: 215x305 mm
Počet stran: 47
Jazyk: český
Rok vydání: 2012
Vydavatelství: Gemini Publishing Prague
EAN:

310 Kč

1. pražský básnický almanach

Kolektiv autorů

EAN/ISBN: 9788090496811
Vazba: lepená vazba - paperback
formát: A5
počet stran: 83
Rok vydání: 2011
Vydání: 1.
Jazyk: čeština


Jan Jandourek: Daniel Herman – Srdcem proti ostnatému drátu

Kniha obsahuje autobiografické prvky i obecnější úvahy obou protagonistů, dvou bývalých duchovních, dnes obecně uznávaných osobností kulturního a společenského života. Daniel Herman působil jako katolický kněz, mluvčí biskupské konference, studoval v USA. Byl blízkým spolupracovníkem kardinála Vlka od počátku změn po listopadu 1989. Působil také na policejním prezidiu a dnes vede Ústav pro studium totalitních režimů. Zajímá se o dialog mezi křesťany a židy a mezi Čechy a Němci. Ambicí knihy je živě popsat reálie a atmosféru toho, co se ve společnosti a církvi dělo v posledních třech desetiletích, a to s nadhledem, a přitom s dosud nepublikovanými skutečnostmi.
Oba autoři představí knihu v sobotu 18. 5. v 16 hod. v Literární kavárně.


Jaromír Štětina: Pergameny

 

Výborně napsaný román s detektivní zápletkou je o době, kdy se lámaly charaktery. Prolínají se v něm životní příběhy čtyř přátel, horníků severočeského hnědouhelného dolu. Ve Velkodolu Maxim Gorkij pracuje na vrtné soupravě Ogar Charlie, někdejší emigrant a vrtmistr aljašských ropných polí Prudhoe Bay, syn porevolučního ruského uprchlíka Ivan Bunin, Chcípáček Václav, mírně retardovaný mládenec s dobrým srdcem, a obrovitý cikán Rafael Dežo Ursíny. Všichni mají účty s temnou dobou druhé poloviny minulého století. Je to román o těch, kteří se tomu uměli postavit, i o těch, kteří to neuměli. Román nese autorovy biografické rysy. Řadu let na velkodole Maxim Gorkij u Bíliny pracoval. „Měl jsem štěstí,“ říká Jaromír Štětina, „komu se podaří tak zblízka poznat lidi, které doba nepokořila?“
Jaromír Štětina podepisuje svůj nový román v sobotu 18. 5. v 15 hod. na stánku nakladatelství Portál.


Petr Horáček: Papuchalk Petr

Petr Horáček je výtvarník a autor velmi úspěšných dětských knih. Žije a pracuje ve Velké Británii, kam se přestěhoval po studiích. Ve světě se již dávno proslavil, Češi ho teprve objevují. V Portálu již vyšly jeho knihy Nový domek pro myšku a Husa Líza.
Papuchalk Petr je příběhem o dvou kamarádech, Petru a Pavlovi. Co se stane, když Pavel najednou zmizí? Jestlipak se zase setkají? Petr ho s pomocí kamarádské velryby hledá všude, ale ne a ne ho najít. Málem to vzdá, ale nakonec se na obzoru objeví ptačí silueta. Kdo to asi bude?
Petr Horáček bude s dětmi ve tvůrčí dílně malovat obraz, který společně věnují nemocničnímu oddělení, kde se léčí děti (sobota 18. 5 od 10 do 12 hod.). Své knížky pak bude podepisovat na stánku nakladatelství Portál ve 13 hod.


Petr Horáček: Husa Líza

Petr Horáček je výtvarník a autor velmi úspěšných dětských knih. Žije a pracuje ve Velké Británii, kam se přestěhoval po studiích. Ve světě se již dávno proslavil, Češi ho teprve objevují. V Portálu již vyšly jeho knihy Nový domek pro myšku a Papuchalk Petr.
Husa Líza by moc chtěla být jiná než ostatní husy. Chtěla by umět klapat zobákem tak silně jako tukan, plavat jako tuleň a skákat tak jako klokan. Ale když se pokusí zařvat tak silně jako lev, pochopí, že být jednou z davu taky není tak špatné. Veselý i poučný příběh pro předškoláky s originálními ilustracemi autora.
Petr Horáček bude s dětmi ve tvůrčí dílně malovat obraz, který společně věnují nemocničnímu oddělení, kde se léčí děti (sobota 18. 5 od 10 do 12 hod.). Své knížky pak bude podepisovat na stánku nakladatelství Portál ve 13 hod.


Jiří Žáček, Josef Lada: Čáry máry fuk, ať jsem zase kluk

Knížka představuje soubor básniček Jiřího Žáčka inspirovaných obrázky Josefa Lady. Ve verších k obrázkům známým i méně známým se básník vypravil na výlet do světa Ladova dětství. Současný jazyk a pohled blízký dnešnímu dětskému čtenáři se tak spojuje s již klasickými ladovskými výjevy. Toto spojení dává malým čtenářům možnost navštívit krajinu hastrmanů, víl a mluvících kocourků a potkat v nich vlastní pocity, nálady, sny a přání.

Jiří Žáček podepisuje svoji novou knihu v sobotu 18. 5. ve 13 hod. na stánku nakladatelství Portál.

 


 


Michal Černík: Jak žijí oblázky

Kniha představuje soubor poetických a zároveň vtipných básniček pro děti především mladšího školního věku. Část básniček se již objevila v předchozích dílech autora, většina dosud neb
yla publikována. Knížka obsahuje soubor básniček „ze života oblázků“, básničky s hravě uchopenou dějepisnou a zeměpisnou tematikou; některé jsou inspirovány částmi lidského těla a jiné prostě jen „obyčejnými“ pozoruhodnostmi všedního dne viděného dětskýma očima.

Michal Černík podepisuje svoji novou knihu v sobotu 18. 5. ve 13 hod. na stánku nakladatelství Portál.

 


 

Ivan Klíma: Kokrhací hodiny

Byli jste někdy v Pohádsku? Pokud ne, pojďte tuto podivuhodnou zemi procestovat s opravdovým reportérem. Navštívíte zvláštní města, například Vlašské Klobúky, kde žijí samé klobouky, či Hrochův Mlýnec, kde stavějí místo soch sněhuláky. Ale dozvíte se i spoustu dalších věcí, třeba kdy chodí a kdy nechodí děti v Pohádsku do školy, v jakém autě jezdí žirafa nebo jak vypadají kokrhající hodiny.
Vtipná vyprávění, která podporují dětskou fantazii, se v některých příbězích i lehce parodicky dotýkají naší současnosti. Díky jednoduchému jazyku je mohou rodiče předčítat dětem již od tří let. Knihu doprovodila ilustracemi Hana Pavlátová.
Ivan Klíma podepisuje svoji novou knihu v sobotu 18. 5. ve 13 hod. na stánku nakladatelství Portál.


Jitka Suchá: Trénujte si paměť

Jitka Suchá je držitelkou certifikátu Trenér paměti. Své zkušenosti zúročila už v mnoha knihách. I Trénujte si paměť nabízí praktické návody k pravidelnému procvičování mozkové činnosti. Úkoly jsou rozděleny do jednotlivých kapitol podle toho, jaká kognitivní funkce je jimi převážně procvičována. Jde o úlohy na procvičování dlouhodobé i krátkodobé paměti, slovní zásoby, koncentrace pozornosti, prostorového plošného myšlení a představivosti, logického myšlení a myšlení v souvislostech. Kniha předkládá úlohy na různém stupni náročnosti. Správné řešení si čtenář může zkontrolovat v klíči. Knihu ocení každý, kdo chce poznat různé paměťové techniky a uchovat si svůj mozek co nejdéle svěží.
Jitka Suchá všechny diváky prakticky naučí, jak si lépe pamatovat čísla, slova, trénovat koncentraci apod. Přijďte si s ní procvičit paměť v pátek 17. 5. od 14 hod. do Komorního sálu.


 

Zajac Marek (ed.), Kroupová Kateřina (text. část)