SK2013 logoSlovenský institut v Praze logo

Jánošíkův dvůr

Farma Košík

VÍTĚZOVÉ LITERÁRNÍ SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ PŘEKLAD

Odborná porota rozhodla o následujícím pořadí vítězů soutěže. Jejich překlady, za které svou výhru získali, si můžete přečíst i Vy.

1. místo -  Vladimíra Koubínová - Milan Rúfus - Sú cesty

2. místo - Diana Řeháčková - Dominik Tatarka - Písačky pre milovanú Lutéciu

3. místo - Markéta Vlková - Zuska Kepplová - Národný keksík

4. místo - Michaela Marková - Ivan Štrpka - Stojatý tulák

5. místo - PhDr. Ivan Dokulil - Zuska Kepplová - Národný keksík

Porota:

Mira Nábělková – Katedra středoevropských studií FF UK

Ondřej Mrázek – publicista a překladatel z ruského a slovenského jazyka

Mária Kusá – Katedra ruského jazyka a literatúry, Filosofická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave

Iva Dvořáková – FF UK

Jana Pátková – FF UK

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ PŘEKLAD

pořádá Slovenský institut v Praze v rámci mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha 2013

Zadání: Zvolte si minimálně jeden text prozaický a jednu báseň, které jsou uvedeny ve slovenštině, a přeložte je co nejzajímavěji do češtiny. Každý soutěžící musí zaslat minimálně dva příspěvky.

Uzávěrka soutěže: 30. 4. 2013

Došlé příspěvky vyhodnotí odborná porota a prvních pět autorů překladů bude pozváno na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže, které proběhne na slovenském národním stánku v neděli 19. 5. 2013 ve 13.00 hodin na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2013 (16. – 19. května 2013).

Práce posílejte elektronicky na e-mail: soutez@svetknihy.cz Nezapomeňte na každý příspěvek uvést jméno, e-mail a telefon. V případě úspěchu vás budeme kontaktovat. Autoři zasláním příspěvku souhlasí s jeho zveřejněním v rámci propagace veletrhu Svět knihy Praha a Slovenského institutu v Praze.

Texty k překladu: poezie Milan Rúfus – Sú cesty, Ivan Štrpka – Stojatý tulák, Bene – Slovenčina pre samoukov; próza Dominik Tatarka – Písačky pre milovanú Lutéciu, Lucia Piussi – Život je krátky, Zuska Keplová – Národný keksík

Příspěvky, které neodpovídají zadání, budou vyřazeny.

Ceny do soutěže:

1. cena: prodloužený víkend pro 2 osoby (dle výběru září – prosinec 2013) ve stylovém penzionu Jánošíkov dvor v Zázrivé na  Malé Fatře (www.janosikovdvor.sk)

2. cena: prodloužený víkend 20. – 23. 6. 2013 na bio farmě Košík v Tuchomi u Nymburka (http://www.farmakosik.cz/)

3. – 5. cena: knihy a společenské hry

Texty k překladu na http://sk2013.svetknihy.cz/cz/home/soutez-dunaj-na-vlatave/texty-pro-preklad/

koordinátorka soutěže Jana Chalupová, Svět knihy, s.r.o., +420 224 498 464