LITERÁRNÍ SOUTĚŽ
MOJE VOLBA - TIŠTENÁ NEBO ELEKTRONICKÁ KNIHA?
v rámci tématu veletrhu Svět knihy Praha 2013 Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem
soutěž je projektem kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou
Byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.
Autoři těchto prací se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě. Jména autorů najdete na webu kampaně Rosteme s knihou.
Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 17. května 2013 na 19. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2013 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, přijde také známá spisovatelka a blogerka Iva Pekárková.
Jaké byly podmínky soutěže najdete zde.
Já mám ráda knihy. Čtečku jsem dosud nevyzkoušela.
Čtečka (tablet atd.) a její plusy
Když chcete jet na dovolenou (kde je signál a elektřina) a rádi čtete, je na to velmi dobrá čtečka. Je hubená a na rozdíl od knihy je lehčí. Je velmi ekologická.
U většiny si můžete číst i ve tmě.
Můžete si do čtečky stáhnout například sto knih.
Čtečka (tablet atd.) a její mínusy
Může se vám velmi lehko vybít. Když jedete někam, kde není signál ani elektřina, a čtečka se vám vybije, tak máte po čtení na dovolené. Někdo má dráždění očí, když si delší dobu čte na čtečce. Většinou si knihy na čtečku musíte koupit. Může se vám lehko rozbít (spadne na zem, přehřeje se, atd.).
Kniha a její plusy
Někdo si rád listuje v knize. Můžete s knihou jet i tam, kde není signál a elektřina. Většinou, když si koupíte knihu, zůstane vám na vždy a může vám zůstat od dětství až do stáří. Kniha se jen tak nerozbije, má pevnou vazbu (když vám spadne na zem, nerozbije se tolik jako čtečka). Knihu si mohu půjčit od kamarádky nebo od rodičů z knihovny.
Kniha a její mínusy
Knihy jsou těžké. Jsou občas i dražší, než knihy ke stažení na čtečku.
Nelze je číst ve tmě. Jsou kvůli knihám spotřebovány tisíce stromů a tisíce kubíků inkoustu a tiskových barev.