• czech language
  • english language

16.-19. května

Svět knihy Praha 2013
19. mezinárodní knižní veletrh a literární festival

Pro vystavovatelePro návštěvníky home

logo kampaně Rosteme s knihou

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

MOJE VOLBA - TIŠTENÁ NEBO ELEKTRONICKÁ KNIHA?

v rámci tématu veletrhu Svět knihy Praha 2013 Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem

soutěž je projektem kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou

Byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.

Autoři těchto prací se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě. Jména autorů najdete na webu kampaně Rosteme s knihou.

Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 17. května 2013 na 19. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2013 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, přijde také známá spisovatelka a blogerka Iva Pekárková.

Jaké byly podmínky soutěže najdete zde.

Elektronické knihy versus tištěné knihy - 18.03.2013

S elektronickými knihami jsem se osobně ještě nesetkal, zato s tištěnými knihami jsem takřka vyrůstal. Na jednu stranu uznávám, že je potřeba jít s dobou. Raději však preferuji běžné tištěné knihy.

Čtení elektronických knih se určitě dlouhodobě vyplatí. Ovšem předpokládám, že čtečky elektronických knih budou křehká zařízení, jako například notebooky nebo telefony. V takovémto případě riskujeme poškození nebo zničení. Když si to představím v reálné situaci – mám v batohu čtečku knih, a když s batohem nešťastnou náhodou o něco bouchnu, můžu si ji zničit. To se mi s klasickou knihou pravděpodobně nestane.

Dalo by se dále hovořit o tom, že na tištěné knihy je potřeba papír, ten se získává ze stromů a ty jsou cenné. Ale když se zamyslíme, na výrobu čteček elektronických knih je třeba materiál těžený ve střední Africe v dolech, kde jej musí těžit malé děti. Když se o tom mluví takhle, mohli bychom říci, že principem je rozhodnout se pro menší „zlo“.

Určitě bych ale chtěl elektronické knihy minimálně zkusit.