• czech language
  • english language

16.-19. května

Svět knihy Praha 2013
19. mezinárodní knižní veletrh a literární festival

Pro vystavovatelePro návštěvníky home

logo kampaně Rosteme s knihou

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

MOJE VOLBA - TIŠTENÁ NEBO ELEKTRONICKÁ KNIHA?

v rámci tématu veletrhu Svět knihy Praha 2013 Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem

soutěž je projektem kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou

Byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.

Autoři těchto prací se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě. Jména autorů najdete na webu kampaně Rosteme s knihou.

Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 17. května 2013 na 19. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2013 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, přijde také známá spisovatelka a blogerka Iva Pekárková.

Jaké byly podmínky soutěže najdete zde.

Inkoust nebo e-ink? - 10.04.2013

Technika jde pořád dopředu a nahrazuje spoustu věcí. Teď se kupříkladu snaží vytlačit papírové knihy a místo nich dosadit e-knihy. Jsou sice super, se spoustu výhodami, dokážou ale nahradit starý dobrý papír?

Klasika, technika jde dopředu a vytlačuje staré věci. Teď to zkouší s knihami. A mají skutečně co nabídnout. Jsou malé, lehké, levnější, spoustu toho umí… Bohužel to “levnější” platí jen o knihách, čtečky jsou dodnes bohužel dost drahé. Já osobně si myslím, že e-knihy ty obyčejné v nejbližší době nenahradí. A to nejen kvůli ceně. Spousta lidí má ráda vůni čerstvé knihy. Že by nějaká čtečka voněla jsem ještě neslyšel. Další proti čtečkám je to, že knihu si klidně vezmete někam na výlet, klidně se skautem. U čtečky je to horší. Musí se na ní dávat mnohem větší pozor. Když se vám něco stane s knihou, přece jen to vyjde levněji, než když zničíte čtečku. Stejně tak, pokud byste seděli v kavárně a potřebovali si odskočit, když necháte na stole knihu, nic se nestane, čtečku už nikdy nemusíte vidět. Já osobně jsem příznivcem papírových knih, myslím si ale, že e-knihy najdou své uživatele.