LITERÁRNÍ SOUTĚŽ
MOJE VOLBA - TIŠTENÁ NEBO ELEKTRONICKÁ KNIHA?
v rámci tématu veletrhu Svět knihy Praha 2013 Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem
soutěž je projektem kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou
Byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.
Autoři těchto prací se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě. Jména autorů najdete na webu kampaně Rosteme s knihou.
Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 17. května 2013 na 19. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2013 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, přijde také známá spisovatelka a blogerka Iva Pekárková.
Jaké byly podmínky soutěže najdete zde.
Přišel jsem na mnoho výhod a nevýhod. Do čteček knih si můžu stahovat z internetu několik stovek knih. Kdyby se mi splnil sen, tak bych si do ní stáhnul své nejoblíbenější knížky. Které?
Rád čtu knihy. Právě čtu Chatu v jezerní kotlině. Mám rád dobrodružné knihy. Už jsem přečetl hodně knih v tištěné podobě.
Nikdy jsem nevlastnil čtečku pro ukládání a čtení elektronických knížek (e-book), proto si ji přeji ke Dni dětí. Kdyby se mi splnil sen, tak bych si do ní stáhnul například Děti z Bullerbynu, Chatu v jezerní kotlině, Ferdu Mravence, Kocoura Modroočka a ještě několik dalších knih.
Prohlížel jsem si různé webové stránky s elektronickými knihami. Vyhledával jsem výhody a nevýhody, na které bych si dával pozor. Přišel jsem na mnoho výhod a nevýhod. Do čteček knih si můžu stahovat z internetu několik stovek knih. Jednou z nevýhod čtečky je nabíjení, baterie vydrží kolem deseti dnů. Při čtení vydrží přibližně dvanáct hodin, a pak se musí nabíjet. Usoudil jsem, že čtečka knih je výhodná například na cestování vlakem nebo autobusem a do školy, protože se nemusíte tahat s těžkým nákladem knížek.
Myslím si, že by výrobci čteček mohli vylepšit vzhled, aby čtečky nebyly jenom černé nebo šedé, ale aby měly nějaké veselé barvy.