• czech language
  • english language

16.-19. května

Svět knihy Praha 2013
19. mezinárodní knižní veletrh a literární festival

Pro vystavovatelePro návštěvníky home

logo kampaně Rosteme s knihou

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

MOJE VOLBA - TIŠTENÁ NEBO ELEKTRONICKÁ KNIHA?

v rámci tématu veletrhu Svět knihy Praha 2013 Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem

soutěž je projektem kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou

Byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.

Autoři těchto prací se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě. Jména autorů najdete na webu kampaně Rosteme s knihou.

Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 17. května 2013 na 19. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2013 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, přijde také známá spisovatelka a blogerka Iva Pekárková.

Jaké byly podmínky soutěže najdete zde.

Kniha každé podoby - 10.04.2013

Tištěná nebo elektronická kniha? Otázka, kterou si v poslední době položil nejeden člověk. Jaký je ale rozdíl mezi člověkem, který si raději otočí stránku a člověkem, který si v tramvaji vyndá mobil a začne si číst? V podstatě žádný. Ale co je potom spojuje? Jednoduše, všichni si rádi čtou.

Já mám ráda knihy a ráda knihy dostávám, protože když projedu jejich stránkami, cítím vůni novoty. Spousta lidí také cítí vůni dobrodružství, napětí či romantiky, podle toho, jakou knihou právě listují. A tím pro mě začíná radost z nového příběhu, který se skrývá na dalších stránkách. Ráda si čtu zachumlaná do peřiny před spaním, jelikož tak jsem uvolněná a můžu si užívat děj knihy. Ještě raději si čtu knihy od svých oblíbených autorů, protože můžu čekat, jakou kvalitu bude příběh mít. Ale dostat novou knihu, od mě neznámého autora a těšit se na nový příběh nikdy neodmítnu. Z předchozích řádků tedy vyplývá, že mám ráda tištěné knihy.

Novinkou dnešní doby, myslím elektronické knihy, ale neopovrhuji. Seznámila jsem se s ní nedávno a přijde mi to dobré jako „knížka do kapsy“. Líbí se mi, že mám velký výběr z žánrů, autorů a tím i z knih, že vybranou knihu zakoupím a můžu si číst kdekoliv. Moje kamarádka si čte ráda a elektronické knihy jí moc vyhovují. Osobně s nimi tedy žádný problém nemám.

Musím se ale přiznat, že asi zůstanu u tištěné knihy. Mám je prostě a jednoduše ráda. Ráda chodím do knihovny, hledám si zde své oblíbené knihy a autory, nechám si ve výběru občas poradit od knihovnic a někdy zde dělám i domácí úkoly. V knihovnách je klid. Klid na čtení knih, jedinečných příběhů napsaných na stránkách jedinečnými autory.

Tím jsme ale nevyřešily otázku tištěná nebo elektronická kniha? Stránka nebo elektronika? Vůně nebo nic? Ačkoli nemám ráda knihomoly, kteří leží jenom v knížkách, volila bych klasiku, tedy tištěné knihy. A co s těmi elektronickými? Schovat do kapsy a vytáhnout, až to bude nejvíc potřeba. Protože jedna věc zůstane stejná- všichni si budeme pořád rádi číst.