• czech language
  • english language

16.-19. května

Svět knihy Praha 2013
19. mezinárodní knižní veletrh a literární festival

Pro vystavovatelePro návštěvníky home

logo kampaně Rosteme s knihou

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

MOJE VOLBA - TIŠTENÁ NEBO ELEKTRONICKÁ KNIHA?

v rámci tématu veletrhu Svět knihy Praha 2013 Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem

soutěž je projektem kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou

Byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.

Autoři těchto prací se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě. Jména autorů najdete na webu kampaně Rosteme s knihou.

Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 17. května 2013 na 19. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2013 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, přijde také známá spisovatelka a blogerka Iva Pekárková.

Jaké byly podmínky soutěže najdete zde.

Knihy - 10.04.2013

V dnešní době jsou kromě knih tištěných na papíře i knihy elektronické. Oba typy knih mají svoje výhody i nevýhody a právě o tom vám mám povídat.

Když jsem v posteli, tak si vezmu raději knihu tištěnou. Ale když letím letadlem na dovolenou a chci si sebou vzít tři knihy, vezmu si knihu elektronickou, protože zabere méně místa. Když ale čtu dlouho knihu elektronickou, pálí mě oči. Papírová kniha zase krásně voní, mohu se do ní podívat na obrázky, každá kniha je z jiného papíru, má různou velikost a obal. Výhodou elektronické knihy je to, že když někdo špatně vidí, může si zvětšit velikost písma. Když se podívám do knihovny, vzpomenu si, jak jsem knížky četla, o čem byly, od koho jsem je dostala,…