• czech language
  • english language

16.-19. května

Svět knihy Praha 2013
19. mezinárodní knižní veletrh a literární festival

Pro vystavovatelePro návštěvníky home

logo kampaně Rosteme s knihou

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

MOJE VOLBA - TIŠTENÁ NEBO ELEKTRONICKÁ KNIHA?

v rámci tématu veletrhu Svět knihy Praha 2013 Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem

soutěž je projektem kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou

Byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.

Autoři těchto prací se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě. Jména autorů najdete na webu kampaně Rosteme s knihou.

Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 17. května 2013 na 19. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2013 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, přijde také známá spisovatelka a blogerka Iva Pekárková.

Jaké byly podmínky soutěže najdete zde.

Mé oblíbené knihy - 10.04.2013

Jelikož nemám zkušenost se čtením z elektronické čtečky, čtu tištěné knížky. Nejraději mám dobrodružné knihy a knihy o zvířatech. Knížky si většinou půjčuji v knihovně a vybírám si takové, aby nebyly úplně krátké, ale zase aby nebyly úplně dlouhé. Někdy si půjčuji knížky, které znám zfilmované.

Ve škole čteme Jak Vycvičit Draka, už jsem tu knížku četla, ale pořád mě baví. Četla jsem i její pokračování Jak se stát pirátem. Obě knížky jdou dobré, legrační a napínavé. Pěkné jsou i obrázky v těch knížkách. Navíc je ta první i zfilmovaná. Film se také jmenuje Jak vycvičit draka, ale je trochu jiný než knížka. Film jsem viděla v kině a moc se mi líbil. Navíc ho mám doma na DVD, ale těžko říct co je lepší, jestli knížka nebo film.

Také jsem četla knížku Kronika Rodu SPIDERWICKŮ . Měla pět dílů. Kronika rodu SPIDERWICKŮ je i zfilmovaná a je i jako hra na počítač. Nejdříve jsem v televizi viděla film a pak mi v knihovně našel tatínek i knížku. Přečetla jsem všech pět dílů, ale musela jsem čekat, až se do knihovny vrátí půjčené díly. Zkusila jsem číst i pokračování Kronika Rodu SPIDERWICKŮ – Co bylo potom, ale to se mi už vůbec nelíbilo. Film doma bohužel nemám, ale hraju počítačovou hru. Ta hra se mi také líbí. Lovím v ní skřety a někdy i oni mě.

Teď čtu knížku „Pirát“. Jsem teprve na začátku a tak nevím, jestli se mi to bude líbit.

Často si čtu v noci v posteli před spaní, to se mi líbí.