• czech language
  • english language

16.-19. května

Svět knihy Praha 2013
19. mezinárodní knižní veletrh a literární festival

Pro vystavovatelePro návštěvníky home

logo kampaně Rosteme s knihou

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

MOJE VOLBA - TIŠTENÁ NEBO ELEKTRONICKÁ KNIHA?

v rámci tématu veletrhu Svět knihy Praha 2013 Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem

soutěž je projektem kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou

Byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.

Autoři těchto prací se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě. Jména autorů najdete na webu kampaně Rosteme s knihou.

Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 17. května 2013 na 19. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2013 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, přijde také známá spisovatelka a blogerka Iva Pekárková.

Jaké byly podmínky soutěže najdete zde.

Moje volba - tištěná nebo elektronická kniha?

Rozdíly mezi elektronickou a papírovou knížkou - Kateřina Kozáková, 1. kategorie, 10.04.2013,

Elektronickou knížku jsem nikdy nečetla, má určitě výhodu v tom, že je lehká, může se snadno přenášet a může se číst skoro všude. Dají se do ní stáhnout všechny možné knihy i časopisy z internetu.


Knihy - Anna Bradáčová, 1. kategorie, 10.04.2013,

V dnešní době jsou kromě knih tištěných na papíře i knihy elektronické. Oba typy knih mají svoje výhody i nevýhody a právě o tom vám mám povídat.


LITERÁRNÍ SOUTĚŽ - Petra Bartošová, 1. kategorie, 10.04.2013,

Mám radši knihy než elektronické knihy.


Kniha klasická nebo v elektronické podobě? - Kemal Bajryč, 1. kategorie, 10.04.2013,

Těžší otázka snad nemůže být. Kniha je jedním z mála vynálezů,který se od svého vzniku v podstatě nezměnil.


Moje volba - tištěná nebo elektronická kniha? - Dominika Doskočilová, 2. kategorie, 10.04.2013,

Vůně knihy a její kouzlo je lákavější než vybité baterky nebo ztracená nabíječka a “mlčící” elektronická kniha… Doma i na cestách – u mě prostě vede kniha…


Kniha jako prostředek pro cestování v čase i prostoru - Aneta Jirková, 2. kategorie, 10.04.2013,

Ať nás právě zaplavují jakékoliv pocity, silný příběh dokáže výrazně zapůsobit na každou náladu. Knihy se staly společníkem již našich dávných předků. Technologie se však vyvíjejí, a tak mnozí zastávají názoru, že papír patří jedině do muzea.


Inkoust nebo e-ink? - Vojtěch Káně, 2. kategorie, 10.04.2013,

Technika jde pořád dopředu a nahrazuje spoustu věcí. Teď se kupříkladu snaží vytlačit papírové knihy a místo nich dosadit e-knihy. Jsou sice super, se spoustu výhodami, dokážou ale nahradit starý dobrý papír?


Kniha každé podoby - Marie Süssová, 2. kategorie, 10.04.2013,

Tištěná nebo elektronická kniha? Otázka, kterou si v poslední době položil nejeden člověk. Jaký je ale rozdíl mezi člověkem, který si raději otočí stránku a člověkem, který si v tramvaji vyndá mobil a začne si číst? V podstatě žádný. Ale co je potom spojuje? Jednoduše, všichni si rádi čtou.


Elektronická kniha Zapomeneme psát? - Martina Doskočilová, 3. kategorie, 10.04.2013,

Elektrotechnika se rychle rozvíjí a tím přispívá k odvracení naší mysli, náklonnosti od tradičních forem knih, dopisování a celého života. Velký tlak je vyvíjen především na děti, které jsou ovlivnitelné skupinou, což z nich dělá dokonalou kořist pro výrobce elektronických ‘‘vynálezů‘‘. Zapomeneme číst pokud do módy místo čtečky přijde ‘‘předčítačka“ ?


Tištěná nebo elektronická kniha? - Tomáš Kiška, 3. kategorie, 10.04.2013,

Kniha je odjakživa součástí našeho života. Sám bych řekl, že kniha je nejlepším a nejvěrnějším přítelem, provází nás už od narození. Rodiče, babičky a dědečkové nám četli už od malička a nejen četli, také nás učili mluvit podle obrázkových knih, kde jsme si jejich mluvené slovo mohli spojit i s obrázkem a tudíž si ho mnohem lépe zapamatovat.


< předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... | 13 | další >