LITERÁRNÍ SOUTĚŽ
MOJE VOLBA - TIŠTENÁ NEBO ELEKTRONICKÁ KNIHA?
v rámci tématu veletrhu Svět knihy Praha 2013 Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem
soutěž je projektem kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou
Byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.
Autoři těchto prací se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě. Jména autorů najdete na webu kampaně Rosteme s knihou.
Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 17. května 2013 na 19. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2013 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, přijde také známá spisovatelka a blogerka Iva Pekárková.
Jaké byly podmínky soutěže najdete zde.
Elektronickou knížku jsem nikdy nečetla, má určitě výhodu v tom, že je lehká, může se snadno přenášet a může se číst skoro všude. Dají se do ní stáhnout všechny možné knihy i časopisy z internetu.
V dnešní době jsou kromě knih tištěných na papíře i knihy elektronické. Oba typy knih mají svoje výhody i nevýhody a právě o tom vám mám povídat.
Mám radši knihy než elektronické knihy.
Těžší otázka snad nemůže být. Kniha je jedním z mála vynálezů,který se od svého vzniku v podstatě nezměnil.
Vůně knihy a její kouzlo je lákavější než vybité baterky nebo ztracená nabíječka a “mlčící” elektronická kniha… Doma i na cestách – u mě prostě vede kniha…
Ať nás právě zaplavují jakékoliv pocity, silný příběh dokáže výrazně zapůsobit na každou náladu. Knihy se staly společníkem již našich dávných předků. Technologie se však vyvíjejí, a tak mnozí zastávají názoru, že papír patří jedině do muzea.
Technika jde pořád dopředu a nahrazuje spoustu věcí. Teď se kupříkladu snaží vytlačit papírové knihy a místo nich dosadit e-knihy. Jsou sice super, se spoustu výhodami, dokážou ale nahradit starý dobrý papír?
Tištěná nebo elektronická kniha? Otázka, kterou si v poslední době položil nejeden člověk. Jaký je ale rozdíl mezi člověkem, který si raději otočí stránku a člověkem, který si v tramvaji vyndá mobil a začne si číst? V podstatě žádný. Ale co je potom spojuje? Jednoduše, všichni si rádi čtou.
Elektrotechnika se rychle rozvíjí a tím přispívá k odvracení naší mysli, náklonnosti od tradičních forem knih, dopisování a celého života. Velký tlak je vyvíjen především na děti, které jsou ovlivnitelné skupinou, což z nich dělá dokonalou kořist pro výrobce elektronických ‘‘vynálezů‘‘. Zapomeneme číst pokud do módy místo čtečky přijde ‘‘předčítačka“ ?
Kniha je odjakživa součástí našeho života. Sám bych řekl, že kniha je nejlepším a nejvěrnějším přítelem, provází nás už od narození. Rodiče, babičky a dědečkové nám četli už od malička a nejen četli, také nás učili mluvit podle obrázkových knih, kde jsme si jejich mluvené slovo mohli spojit i s obrázkem a tudíž si ho mnohem lépe zapamatovat.