• czech language
  • english language

16.-19. května

Svět knihy Praha 2013
19. mezinárodní knižní veletrh a literární festival

Pro vystavovatelePro návštěvníky home

logo kampaně Rosteme s knihou

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

MOJE VOLBA - TIŠTENÁ NEBO ELEKTRONICKÁ KNIHA?

v rámci tématu veletrhu Svět knihy Praha 2013 Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem

soutěž je projektem kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou

Byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.

Autoři těchto prací se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě. Jména autorů najdete na webu kampaně Rosteme s knihou.

Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 17. května 2013 na 19. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2013 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, přijde také známá spisovatelka a blogerka Iva Pekárková.

Jaké byly podmínky soutěže najdete zde.

Moje volba - tištěná nebo elektronická kniha?

Tištěná nebo elektronická kniha? - Adéla Zemanová, 3. kategorie, 10.04.2013,

Žijeme v uspěchané době plné nejrůznějších moderních technologií, a proto není nad to, když člověk přijde po náročném dni domů a přečte si svou oblíbenou knihu …


Moje volba – tištěná nebo elektronická kniha? - Kateřina Káčerková, 3. kategorie, 10.04.2013,

Co pro mě znamená kniha? Může lidem posloužit i k něčemu jinému než jen k nucenému čtení? A co elektrické knihy? Jaké prožitky nám nikdy nedají?...


Útrapy dnešního čtenáře! - Michaela Kaňková, 3. kategorie, 10.04.2013,

Téma, které hýbe celým knižním světem. Tištěná kniha je věc, kterou fyzicky cítíme, její vůni, texturu, ale i různé poškození. To jsou věci, které ji určují, dodávají jí určitou osobnost. Na druhé straně jsou e-knihy, které zůstávají tak trochu abstraktní. Formátem, který se dá otevřít jen s tou krabičkou, která ho umí rozluštit. Tato krabička je menší, užší a i lehčí než kde jaká kniha, přesto se v ní schovává několik set příběhů. Subjektivně se hlásím k zastáncům knihy jako takové, kterou si můžu ohmatat a večer ji obdivovat, jak krásně zapadá do knihovny vedle svých sestřiček.


Čokoládovou, nebo vanilkovou? - Karolína Hrůšová, 2. kategorie, 10.04.2013,

Vybírat si mezi knihou papírovou, nebo elektronickou je otázka čistě vkusu. Je to jako se zmrzlinou. Někdo má rád jednu, ten druhou ale každý si občas dá kopeček té druhé.


Rozhodnout se správně je těžké - Lenka Martinková, 3. kategorie, 10.04.2013,

Nejenom v životně důležitých věcech, ale také tehdy, když zdánlivě o nic nejde. O nic? Jde maximálně o to, jestli číst e-knihu, nebo raději tištěnou. Někomu je to jedno, proč ne, když ročně přečte tak jednu, dvě knihy; obě verze jsou pro něj zbytečné investice.


Moje volba – tištěná nebo elektronická kniha? - Marie Hovorková, 3. kategorie, 09.04.2013,

Co nám přinese budoucnost? Kam nás zavede technologický pokrok? A k čemu jsou vlastně dobré knihy? Nad těmito otázkami se zamýšlím ve své krátké povídce. Zjistěte, co se stane s pronásledovaným mužem a proč ho vůbec stroje pronásledují.


Hra o knížku - Adéla Prášilová, 2. kategorie, 09.04.2013,

Terka je obyčejná holka, která se stejně jako všichni ostatní těší na prázdniny. To ale netuší, že tyto budou jedny z nejlepších.


Knihomol - Anna Kadlecová, 2. kategorie, 09.04.2013,

Čtení. Můj koníček, ale zároveň i mé prokletí. Je sice pěkné, že už mám přečtenou skoro všechnu povinnou četbu a nastudované různé encyklopedie, ale trpí tím má záda, oči a pořádek v mém pokoji.


Nová éra knížek - Kristýna Doležalová, 2. kategorie, 09.04.2013,

Nikdo nyní živý nám neodpoví na otázku, jak vypadal svět před 500 lety, protože všichni pamětníci té doby jsou již mrtví. Naštěstí žili již v té době lidé, kteří byli chytří a zaznamenali všechny své vědomosti a zkušenosti do knížek.


Nemusím jít s dobou - Alžběta Kokaislová, 2. kategorie, 09.04.2013,

Dnes se hodně cestuje. Na zkrácení dlouhé chvíle si lidé berou něco na čtení. Knihu nebo čtečku. Lidí s knihami ale hodně ubývá, a čteček je stále víc. Člověk s knihou si pomalu může připadat trapně. Ale proč?


< předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ... | 13 | další >