• czech language
  • english language

16.-19. května

Svět knihy Praha 2013
19. mezinárodní knižní veletrh a literární festival

Pro vystavovatelePro návštěvníky home

logo kampaně Rosteme s knihou

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

MOJE VOLBA - TIŠTENÁ NEBO ELEKTRONICKÁ KNIHA?

v rámci tématu veletrhu Svět knihy Praha 2013 Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem

soutěž je projektem kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou

Byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.

Autoři těchto prací se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě. Jména autorů najdete na webu kampaně Rosteme s knihou.

Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 17. května 2013 na 19. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2013 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, přijde také známá spisovatelka a blogerka Iva Pekárková.

Jaké byly podmínky soutěže najdete zde.

Moje volba - tištěná nebo elektronická kniha?

Elektronické nebo klasické tištěné knihy? Pro mě jasná volba. - Iva Králová, 2. kategorie, 09.04.2013,

Každý člověk by si měl minimálně jednou v životě přečíst nějakou knihu. Většinou naše první knížky, které jsme četli, byly klasické tištěné. Ale co kdyby se to mělo změnit? Je výhod více, nebo méně?


Jednou na půdě - Barbora Lokočová, 2. kategorie, 09.04.2013,

Přál bych si, abych se narodil o tisíciletí dřív. Napadá mě, jestli se tehdejší děti někdy zamyslely nad tím, jaké to bude za tisíc let. Kéž by mohly tušit, co všechno je čeká…


Oto a jeho kniha - Marek Jun, 2. kategorie, 09.04.2013,

Byla, nebyla jedna kniha. Vlastnil ji mocný vladař Oto z rodu Jůnů. Zdědil ji po svém otci Ferdinandu Otu Jůnovi z Nicneděl. Nebyla to obyčejná kniha.


Bitva kvůli Velké Knize - Petr Melichar, 2. kategorie, 09.04.2013,

Zatímco na starém kontinentě vládne tištěná kniha, elektronické knihy hledají naději v tvrdém krveprolití, které se chystá. Společenství elektronických knih chce ovládnout celý kontinent a tak zahajuje nejničivější útok všech dob.


Knižní svět - Antonie Střítezská, 3. kategorie, 09.04.2013,

Svět každého knihomola se skládá z papíru. Svět každého antikváře se skládá z papíru a prachu. Svět každého úředníka se skládá ze skla, panelů a plazmy…


Moje volba- Tištěná nebo elektronická kniha? - Adéla Tesařová, 3. kategorie, 09.04.2013,

Byla jsem postavena před složitou otázku, a to zda-li upřednostňuji knihy elektronické, nebo ty klasické. Sama si netroufám hodnotit, která z nich je lepší. Každá má samozřejmě své klady i zápory. Můj prvotní závěr tedy je, že nejdůležitější je pohodlí čtenáře.


Tištěná nebo elektronická kniha? - Vojtěch Drvota, 3. kategorie, 09.04.2013,

Doma máme velkou knihovnu, ve které vždy znovu nacházím své oblíbené knížky pohádek, dobrodružných příběhů, a když není vyhnutí, najdu tam i potřebnou odbornou literaturu. Poslední dobou čtu především jiné žánry - sci-fi, detektivky, fantasy a komiksy….


Elektronická knížka - Eliška Čížová, 2. kategorie, 09.04.2013,

Elektronická knížka neboli E-Book. Co to vlastně je?


Vše se vyvíjí. Tak proč ne i kniha? - Jan Podmol, 2. kategorie, 09.04.2013,

Můj názor na jedno z projednávaných témat ve světě knih, aneb kniha versus kniha.


BOJ O PŘÍZEŇ - Kateřina Mašková, 3. kategorie, 08.04.2013,

Možná znáte ten pocit, když chcete na chvíli „uniknout“. Ponoříte se mezi písmena v knížce a rázem je líp… Knížky jsou mí přátelé. Některé dobří, protože to, k čemu ony mají co říct, je i to, k čemu mám co říct já. S některými si k sobě hledáme cestu postupně – kvůli jejich obsahové stránce, ba někdy i kvůli vzhledu (ach, jsme to ale povrchní!). A možná čím je cesta delší, tím je zajímavější…


< předchozí | 1 | ... | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 13 | další >