• czech language
  • english language

16.-19. května

Svět knihy Praha 2013
19. mezinárodní knižní veletrh a literární festival

Pro vystavovatelePro návštěvníky home

logo kampaně Rosteme s knihou

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

MOJE VOLBA - TIŠTENÁ NEBO ELEKTRONICKÁ KNIHA?

v rámci tématu veletrhu Svět knihy Praha 2013 Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem

soutěž je projektem kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou

Byly vybrány nejlepší práce z každé kategorie.

Autoři těchto prací se dozvědí teprve na slavnostním vyhlášení, kdo z nich se umístil na prvním, druhém a třetím místě. Jména autorů najdete na webu kampaně Rosteme s knihou.

Slavnostní vyhlášení proběhne v pátek 17. května 2013 na 19. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2013 od 11:00 hodin v sále Rosteme s knihou. Předávání cen bude moderovat Lukáš Hejlík, přijde také známá spisovatelka a blogerka Iva Pekárková.

Jaké byly podmínky soutěže najdete zde.

Moje volba - tištěná nebo elektronická kniha?

Kniha versus technika - Tereza Kašková, 3. kategorie, 08.04.2013,

Ukončete výstup a nástup, dveře se zavírají. Naštěstí jedu až na konečnou, tak mám čas si odpočinout a taky konečně dočíst poslední kapitolu mé nové knížky.


Obyčejná kniha nebo elektronická čtečka - Margita Dzuriková, 3. kategorie, 08.04.2013,

Knihy jsou nesmrtelné ! Ať už mají klasickou podobu nebo jsou přeměněny na elektronickou čtečku. Obsah je stále stejný, jen zevnějšek se mění. Vyvíjí se stejně jako lidstvo samo.


Moje volba - tištěná nebo elektronická kniha? - Denisa Šamonilová, 2. kategorie, 07.04.2013,

Dokáže elektronika opět nahradit papír? V minulosti se tomu již stalo. Otázkou je, zda se tak stane i s knihami, stejně tak jako když poměrně rychle mobilní telefony "vyšouply" ze scény dopisy a pohledy.


Moje volba - tištěná nebo elektronická kniha? - Hana Pospíšilová, 2. kategorie, 07.04.2013,

V následující úvaze se snažím vyjádřit svůj názor na elektronické čtečky. Celý tento text je jen můj osobní názor a nikomu jej nevnucuji. Předpokládám, že obyčejnou tištěnou knihu držel v ruce snad každý. Knihy mají dlouhou historii, přežívají staletí. Není pro ně čtečka zkázou?


ČTEČKA vs. KNIHA - Ladislav Kafara, 2. kategorie, 07.04.2013,

Abych mohl posuzovat, co je pohodlnější, levnější, nebo dokonce lehčí, musel bych být opravdu velký čtenář a pořád se hrnout za novými věcmi, jako je právě čtečka. Já nejsem člověk, který by si lehl odpoledne na lehátko na zahradě a přečetl sto stránek nějakého románu.


Čtení knih může být i dobrodružství. - Lucie Wneková, 2. kategorie, 07.04.2013,

Myslím si, že pro moji generaci je praktičtější používání čteček nebo tabletů pro čtení e-book. Jsou lehké, přenosné, stránku si otočíte pouhým dotekem prstu, mají velkou paměť. Se čtečkou nemám zkušenosti, ale osobně bych si ji vybrala pro čtení učebnic, pro přípravu na vyučování, protože bych nemusela nosit těžkou aktovku. Z praktického důvodu, bych pro výuku upřednostnila jednoznačně elektronické knihy.


Čtečky či klasické knihy? - Anna Tran Vanová, 2. kategorie, 07.04.2013,

Čtečky a tablety nebo klasické knihy a učebnice? To je těžká otázka, poněvadž obě z možností mají své klady a zápory. Mezi výhody elektronických čtecích zařízení řadím především velikost a skladnost, na rozdíl od klasických knih zabírají minimum místa, což je, myslím, obrovská výhoda, zvláště pro studenty. Dalšími výhodami jsou například čitelnost v šeru, možnost nastavení textu podle vlastních požadavků, či možnost „nakupování – půjčování“ přes internet.


Miluji vůni nových knih - Terezie Tholová, 2. kategorie, 07.04.2013,

Snažím se přesvědčit čtenáře o tom, že klasické tištěné knihy jsou lepší ve všech směrech. Každý vášnivý čtenář bude bránit tištěné knihy jako já.


Čtečka nebo kniha? - Martina Pytlová, 2. kategorie, 06.04.2013,

Čtu velmi ráda knihy, především románky pro dívky. Čtení knih mě baví. Se čtečkou pro čtením e-book jsem se nikdy nesetkala.


Řídit se srdcem nebo jít s dobou? - Dominika Matasová, 2. kategorie, 06.04.2013,

Žijeme ve 21. století – ve století nové doby. Staré věci jsou nahrazovány novými. Svět spěje kupředu. Zejména v elektronice je vývoj nejradikálnější. Elektronická zařízení začínají tzv. “ okupovat “ naši planetu. Používáme je všude, ať si vaříme čaj nebo se díváme na televizi. Elektronika začíná dobývat i knižní svět. S érou tabletů přichází éra čteček knih. Žijeme v moderní době, tak proč nezmodernizovat svět knih? Ale zamysleme se. Potřebuje svět knihy zásah elektroniky?


< předchozí | 1 | ... | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ... | 13 | další >